Albánie – roadtrip a focení

Cestování po Albánii je hlavně o dobrodružství, narazíte tam na minimum turistů. A to i na tak zajímavém místě jako je kaňon Osum, který je jeden z nejkrásnějších v Albánii.  Přespali jsme v opuštěném kempu přímo u vchodu do kaňonu. Večer jsme se tam koupali v řece a pak šli na noční průzkum kaňonu. Jinde by před takovým kaňonem bylo parkoviště, pokladna a mraky lidí.

Noční průzkum kaňonu

Noční průzkum kaňonu

Místní jsou velmi pohostiní. V Albánských Alpách jsme tak ochutnali domácí Rakii, v jedné vesničce nedaleko jezera Komani nám ukázali místní nemocnici a ještě nás pozvali do hospody. Obzvlášť v albánském vnitrozemí jsou cizinci něco jako mimozemšťané. V městečku, kde jsme se zastavili na nákup, jsme každý měli osobní prodavačku, která nám radila s nákupem :).

Jak je to v Albánii se silnicemi (a spoustou dalších věcí) se můžete podívat a dočíst v galerii:

O Albánii se tvrdí, že je to nebezpečná země. S ničím takovým jsme se nesetkali. Jak nám říkali v hotelu na recepci, tak v 97. roku se u nich hodně střílelo přímo na ulici. Pak všichni mafiáni odešli do západní Evropy :).

Co se týče focení, tak Albánie mi zas tak zajímavá nepřišla. Třeba v Chorvatsku je imho spousta fotogeničtějších míst (Dubrovník, Plitvice, Mljet), ale obsypaných turisty a s předraženými službami. V Albánii si stále ještě můžete užít cestovatelskou romantiku.

2 Comments

  1. Zajímavý, že Tobě objektivy neaberují a čip nešumí, ale prostě parádně fotí … :-)

    A ta galerie Ti funguje skvěle ;-)

    David

  2. Roman Flössler

    5. 10. 2018 at 9:32

    Nj, víc fotím a míň řeším fotovýbavu :-D Díky :-)

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: