Berlín – moderní architektura, urbex a divoká zákoutí

Berlín zaujme svou pestrostí, najdete tam mix moderní a historické architektury, spoustu fotogenických zákoutí.

Oberbaumbrücke na 30s expozici

Berlín je ideální na urbex, teď nemám na mysli jen průzkum opuštěných míst, ale původní význam zkratky Urbex – Urban exploration – tedy prozkoumávání města. Kromě klasických turistických cílů (Říšský sněm, Berlínská zeď, Ostrov muzeí) můžete v Berlíně vidět krematorium s lesem sloupů roustoucích za světlem, nebo budovu výstav a veletrhů připomínající kovové monstrum a pod ní vykachlíkovaný labyrint chodeb.

Kolem řeky Sprévy pak lze narazit až na pitoreskní místa – pláž s galerií, kterou provozují dredatí jamajčané, kolonii Hausbót restaurací, fastfood ze kterého šlehají plameny, psychadelickou zahrádku se žárovkami v klecích. Ale dost slov, raději se podívejte na fotky s bližším popisem.

Co se týče opuštěných míst, tak už je jich bohužel spousta zabedněných a oplocených, často i se žiletkovým drátem – to je případ třeba továrny na led v širším centru Berlína. Na některé urbex lokality je dokonce zpoplatněn vstup, to platí hlavně pro sanatorium Beelitz, kde si můžete zaplatit několik prohlídkových okruhů – ceny jsou od 10 euro výš. Chuť jsme si spravili v Rüdersdorfu u Berlína, kde je celkem snadno přístupný rozsáhlý areál chemické továrny. Hned vedle továrny je museumpark s historickou vápenkou. Obojí rozhodně stojí za vidění. Fotky jsou v galerii výše.

 

Sanatorium Beelitz - poslední zbytky mobiliáře

Sanatorium Beelitz

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

1 Comment

  1. Dobry den, vcera jsem se vratila z Berlina. Diky Vasim fotkam se mo vybavily ty kousicky, z nichz se da poskladat obrazek berlinske architektury. Krasne fotografie.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: