Českosaské Švýcarsko – focení podzimu

Těžko najdete lepší místo na focení podzimu.  Po členité krajině se po ránu plazí mlhy a když máte kliku, vyleze sluníčko a kouzlí působivé světelné efekty. Ani zatažená obloha není na škodu. To je pak nejlepší sejít dolů mezi skály, kde protékají říčky Kamenice a Křinice. Ty nabízí spoustu nádherných míst s peřejemi, vodopády a kameny posetými popadaným listím. Podzimní foto sklizeň  v Českosaském Švýcarsku je téměř vždy hojná.

V následující galerii najdete fotky i s názvy míst a třeba také inspiraci pro toulky Českosaským Švýcarskem.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

8 Comments

 1. Vojta Komárek

  1. 12. 2016 at 17:17

  Dobrý den, studuji filmovou režii na FAMU a připravuji krátký film, pro který hledám podobnou lokaci, jako je na této fotce.
  Prozradil byste mi prosím, kde se ruina nachází?

  ruina

  Mockrát děkuji, Vojta K.

 2. Roman Flössler

  1. 12. 2016 at 18:54

  Dobrý den, na to už si bohužel nevzpomenu, náhodou jsme ji zahlédli po cestě autem. Doporučuji zapátrat na satelitní mapě, je kousek od silnice. Myslím, že není daleko od Hřenska – na české straně.

 3. Vojta Komárek: bez záruky, ale je to na konci obce Ružová https://mapy.cz/

 4. Pokud můžete Romane, přepošlete prosím odkaz tazateli, děkuji

 5. Jinak pro mě je Č.Š. velká sdcovka. Nachodily jsem tam s přítelkyní už 100ky km, brzo ráno na východ, po tmě ze západu… S těžkou technikou vč. stativu, ale takovéhle fotky zatím většinou nemám. Máme smůlu na počasí a pokud se zadaří, pan fotograf (já) nemá nalazeno, nebo nezvládl postproces. Hezký fotky, hezky jsem si pokoukal

 6. Věra Schmidtová

  15. 3. 2018 at 22:29

  Dobrý den,prohlédla jsem si České Švýcarsko a jsem okouzlená,nadšená,jako bych se toulala tou nádherou s vámi,děkuji za překrásný zážitek.

 7. Nevím sice zda bych to stihl podrobně prostudovat a vyzkoušet v udaném čase, ale každopádně je to sympatický materiál, který může posloužit též k občasnému připomenutí toho, na co při focení často zapomínáme. Myslím, že autorovi náleží poděkování. A.K.

 8. Krásné.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: