Foto výlet na Island

Na Island jsem se chtěl podívat už dlouho. Pak jsme se najednou domluvili s kamarády a vyrazili. I když tedy jen na 4 dny. Zvolili jsme nejobvyklejší trasu podél  jižního pobřeží, nejzazším cílem byla ledovcová laguna Jökulsárlón. Cesta autem byla samá zastávka, co chvíli se objevila nějaká úžasná scenerie (nasvícené pohoří, vodopád, sopka a taky horké prameny). Island je zkrátka magický. Mapu a popis celé cesty najdete ve foto galerii:

I když jsme na Islandu byli až na konci října (kvůli polární záři), i tak bylo na těch nejoblíbenějších místech spousta lidí. Ani nechci vidět, jak to tam vypadá přes léto. Takže příště jedině v zimním období. Musím říct, že větší dojem na mě udělali Lofoty a to právě díky atmosféře opuštěné ledové pustiny. Ve starším článku najdete fotky z Lofot a tipy na focení polární záře.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

1 Comment

  1. Bravo, moc povedené

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: