Fototip: krajina ala Windows XP

Krajinu s obláčky jistě notorický zná každý uživatel Windows XP, je to standardní tapeta systému a mnozí na ni zírají každý den. Podobné fotky se dají vyfotit u Němčan, krajina je tam zvlněná a pokrytá různobarevnými poli a políčky. V létě můžete fotit pestrobarevné kýčovky s obláčky nahoře, v zimě „umělecké“ fotografie s jemnými přechody tonality na zvlněné, pusté krajině.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

6 Comments

 1. Není ta podobnost dána náhodou tím, že ta standardní tapeta je focená v ČR?

 2. Roman Flössler

  21. 11. 2010 at 16:24

  Stačí se zeptat strýčka Googla, standardní tapeta windows XP byla nafocena v Kalifornii – http://realcoolpics.blogspot.com/2009/04/origin-of-windows-xp-default-wallpaper.html Na odkazované stránce jsou i další fotky toho místa.

 3. nechápu proč tam dali „originál“ obrázek a pak jen úpravy jeho ..nechápu..o úpravu se akorát postaral photoshop

 4. tapeta s bajkem je moc pěkná

 5. moc pekny fotky romane..hral sis s nima ve photoshopu nejak? pokud ne, mohl bych se zeptat na nakej drobnej EXIF treba k ty prvni fotce? pokud to neni tajemstvi :) to jsou sileny barvy..je to foceny s polarizakem? dik..

 6. Roman Flössler

  4. 8. 2011 at 12:04

  díky, Radku. Jo, fotky jsou upravený – takových barev se bez Photoshopu dá dosáhnout jen těžko (možná s nějakou kombinací barevných filtrů na objektivu). Jak fotky vypadaly původně můžeš vidět na http://www.flor.cz – je to jedna z ukázek úprav. Polarizák jsem použil, na krajinu jej používám téměř vždycky.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: