Pokémon co žere lidi – tuto sochu najdete v Plzni

Nedávno spatřila světlo světa zajímavá mobilní aplikace Fripito. Ve zkratce se dá říct, že je to fotografický průvodce cestovatele. Dejme tomu že se jedete podívat na Island. Fripito vám doporučí místa, která stojí za focení, jak se tam dostat, odkud je fotit, kdy je na místě ideální světlo a další tipy včetně technický rad ohledně nastavení foťáku.

fripito

Pokud chcete na cestách udělat fotky pěkných míst, jednodušší už to být asi nemůže. Jen mě napadá, jestli to není zároveň i ta největší slabina Fripita. Aplikace vám poradí, kam jít, kdy tam jít a jak fotit. Podle návodu tam před západem slunce dorazíte, ještě si na mobilu zkontrolujete jestli máte ten správný úhel záběru a cvaknete podobnou fotku. Právě jste chytili dalšího pokémona. Ale začíná to být trochu nuda.

Navíc se zařadíte k dlouhému zástupu lidí, kteří vyfotili to samé. Webové galerie doslova přetékají fotkami míst, která jsou v komunitě fotografů notoricky známá a fotí je každý, kdo má cestu kolem. Fripito jen dále akceleruje tento trend a kromě fotografů budou fotit stejná místa ve stejnou dobu i cestovatelé a turisti.

Ráno v Českém Švýcarsku, zatím jsou tu jen fotografové :).

Brzké ráno v Českém Švýcarsku, zatím tu jsou jen fotografové :).

Pokud fotograf chce aspoň trochu specifické fotky, bude se muset snažit daleko víc. Cvakat věci co servíruje příroda přímo pod nos, už dávno nestačí.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními: