Fuji možná chystá M4/3 fotoaparát

Fujifilm je sice členem Micro Four Thirds konsorcia už nějakou dobu, ale zatím na tomto poli nevyvíjela žádnou aktivitu, to by se teď mohlo změnit. Podle dohadů na Photorumors.com FujiFilm chystá nové M4/3 tělo s EXR snímačem uvnitř. Největším přínosem Fuji by byl právě její inovativní Super CCD EXR snímač, který oproti standardním senzorům dokáže zachytit vetší dynamický rozsah popř. fotit s nízkým šumem i při vysokém ISO. Zatím Fuji EXR snímač dává pouze do kompaktů, uplatnění EXR technologie ve fotoaparátech s vyměnitelnými objektivy by mohlo způsobit menší revoluci a udělat M4/3 standard ještě zajímavějším.

Předpokládaný M4/3 fotoaparát od Fuji by měl být velikostí něco mezi Olympusem EP-1 a Panasonicem GH1. Měl by mít stabilizaci senzoru, výklopný displej a robustní grip. Jediné co zamrzí je hledáček, ten prý bude spíš podobný hledáčkům současných EVF, než hi-tech hledáčku Panasonicu GH1.

Po internetu už dokonce koluje „fotografie“ ještě neexistujícího přístroje. Provizorně byl pojmenovanán jako  Fuji Micro-S10EXR.

fuji-s10exr

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

1 Comment

  1. Hi, Super post, Need to mark it on Digg

Comments are closed.

Fotogalerie: