WordPress je velmi efektivní nástroj na prezentaci fotografií na webu a přitom se s ním jednoduše pracuje. Oproti různým placeným portfoliím také dost ušetříte. Na následujícím videu můžete vidět tutorial, jak ve WordPressu během pár minut vytvořit galerii. Ve videu je použita standardní WordPress galerie pro práci s fotkami a jako celo-obrazovkový lightbox Story Show Galerie.

Protože dnes už většina lidí serfuje na mobilu, je důležité, aby galerie uměla zobrazit fotky co nejlíp i na malém displeji. To je jedna z výhod Story Show Gallery oproti jiným galerií. Umí využít celou plochu displeje mobilu včetně oblasti s výřezem. A také je optimalizovaná pro zobrazení fotek při otočení mobilu na šířku, což je nezbytné pro rozumné zobrazení fotografií krajin a panoramat na mobilu.

Pokud máte WordPress web, tak se dá Story Show Galerie jednoduše nainstalovat přímo z administrace jako jakýkoliv jiný plugin. Hlavní menu > Pluginy > Instalace pluginů a do vyhledávacího políčka napsat Story Show Gallery.  Více informací najdete na webu SSG. Je zdarma.

Popisky fotek či EXIF informace z foťáku se zobrazují buď pod fotkou nebo vedle fotky. Podle toho, kde je víc místa. Na následujících fotkách můžete vyzkoušet Story Show Gallery naživo, u každé fotky jsou EXIF data.

 

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními: