Krásy a krásky Brna

Brno má krásné historické centrum, obzvlášť když se doplní o sličné obyvatelky, posuďte sami :)

Další fotografie jsou na turistickém průvodci po Brně www.Brno.me

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

20 Comments

 1. Pěkné, hlavně u kašny jste asi budili docela značný zájem turistů.

 2. Roman Flössler

  1. 10. 2010 at 22:54

  Díky, modelka budila velký zájem, byla tam hlavní atrakcí :)

 3. Mařík Martin

  7. 10. 2010 at 19:47

  Velmi pěkné.. Je vidět, že je stále na co se dívat… :)

 4. Pekne, v Brne som prezil krasnych 5 rokov :) Pouzil si polarizak, alebo ako si dosiahol tak modru oblohu a zaroven dobre nasvietenu modelku ? thx za odpoved ;) dobre svetlo

 5. Roman Flössler

  5. 12. 2010 at 1:32

  Jo, Brno je fajn :) S polarizákem to focené není, modelku jsem nasvítil pomocí externího blesku.

 6. Jakub Špaček

  15. 1. 2011 at 15:39

  Blesk byl řešen odrazem? Případně od čeho? :)

 7. Roman Flössler

  19. 1. 2011 at 17:17

  Blesk se odrážel od bounceru LumiQuest

 8. Nejvíce mě zaujala třetí fotka, ta je super. :)

 9. Promiňtě ale co vám říká kompozice? Ty fotografie jsou naprostý odpad. Navíc ty fotky v podstatě nemají žádný smysl, myšlenku. Jediné komu se snad můžou líbit jsou zoufale nadržení jedinci.

 10. Roman Flössler

  18. 4. 2011 at 21:10

  Lukáš Potěra: když se podívám na vaši nejnovější fotku na Deviantartu – http://lukasheeek.deviantart.com/art/Tyc-jak-byth-203437920 – tak je zřejmé, že každý máme na kompozici a motiv fotografie dost odlišný pohled

 11. Tak samozřejmě že každý má jiný názor na kompozici. Ovšem nechápu co jste tím chtěl říct, při narážení na mou fotografii. Ale opravdu nechápu, jestli máte nakřivo čip ve fotoaparátu, nebo máte jednu ruku kratší. Zkrátka si nedokážu vysvětlit padání většiny vašich fotek. O přehnané úpravě ani nemluvě.

 12. Tyto fotografie by skutečně neměly být nikde publikovány. Vystrčený zadek na foťák, u druhé fotky o mravnosti nemluvě… Tahle „Série“ se mi opravdu nelíbí. Pro mne má málo vkusu, fantazie a nějaký hlubší smysl. Snad jediné plus vidím v doblejsknutí.

 13. Roman Flössler

  19. 4. 2011 at 10:03

  Lukáš Potěra: tím jsem chtěl říct, že mě zase nedává smysl ta vaše fotka – nicneříkající název a námět, středová kompozice se spoustou rušivých prvků kolem. O kvalitách fotky máme velmi odlišné představy, takže beru váš názor dost s rezervou.

  Alena Švambergová: ty fotky mají být provokativní a chápu, že především něžnější část populace je moc neocení. Počet zhlédnutí a hvězdiček na Flickru mluví jasně – nejvíc se líbí právě ta druhá fotka. Takhle to prostě funguje, taková je realita. A hlubší smysl ty fotky opravdu nemají.

 14. Dobrá navezl jste se do jedné mé fotografie, a to je vše? Mimo jiné pokud mají být provokativní, tak proč jsou spíše nechutné? Flickr je server plný honičů, tudíž se nedivím úspěšnosti druhé fotky. Navíc já se s Vámi snažím bavit na úrovni fotografa, nikoli nadržence který slintá u jakéhokoli odhaleného prádla.

 15. Alena Švambergová

  19. 4. 2011 at 21:04

  Roman Flössler: Já osobně si pod provokací představím něco jiného. Obzvlášť ta druhá fotka mi přijde nechutná. Když už pominu slušné mravy nebo nějaká podobná hlediska, tak ta fotka naprosto ztrácí kvalitativně – technicky smysl. Pravou nohu, kterou má nahoře má díky své póze rozpláclou o tu spodní, stehno vypadá 2x tak tlustší a pohled od nohou také není příliš šťastný. Pozadí slečny vypadá jak nafouknutý balón. Osobně mám zkušenosti s podobnými nežádoucími výsledky u portrétů, aktů a jiných, ale snažím se tomu po několika názorech vyhnout. Možná i v tomto případě by to nebylo na škodu. Já fotím převážně portréty a tak myslím, že mám už trochu oko na to, jak člověka posadit, postavit a jak ne. Nebo třeba otočená hlava slečny na 4. fotce vypadá, že to jediná, která se povedla trochu ostře a tak jste ji „musil“ vybrat i přes to, že otočení hlavy je zde velmi nežádoucí.

 16. Roman Flössler

  19. 4. 2011 at 22:15

  Lukáš Potěra: Ano, to je vše. Když plácáte nesmysly jako „Flickr je server plný honičů“, nemá smysl se s vámi dál bavit.

  Alena Švambergová: to je pravda, ta póza a úhel záběru nejsou zrovna ideální, už mi to psalo pár lidí na DFklubu. Na druhou stranu to jiní shledávají právě zajímavým :). Faktem je, že tyhle fotky jsou na Brno.me jednou z nejodkazovanějších částí webu, což je pro mě, v tomto případě, měřítko úspěchu.

 17. prosím, nevíte kde bych mohl získat zásuvný modul EXTRACT do CS5 ? Jsem starší generace a je mojí chybou, neumím anglicky, takže mám problém. Prosím poraďte mně. Moc děkuji

 18. Roman Flössler

  19. 5. 2011 at 0:52

  Filtr Extract byl součástí starších verzí Photoshopu, tak jedině ho z té starší verze překopírovat do nové (zásuvné moduly má Photoshop v adresáři Plug-ins), ale jestli tam bude fungovat, to tedy nevím. To že extract v CS5 chybí, má své důvody, CS5 má lepší nástroje na výběr objektů a jejich oddělení od pozadí.

 19. Tramvaj číslo 5, co jí slečna stopuje, jede na Ústřední hřbitov (Centrálku), to mi přijde docela ftipné ;-)
  Dr.

 20. Osobne se mi libi. Ikdyz to pusobi jako dosazene do fotky a trosku neprirozene. Souhlasim, ze i tento styl se libi a osobne nemam nic proti tomu. Modelka je pohledna takze mozna proto ta kritika o))

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: