Kutná Hora černobílá

Venku začíná být deštivo a tak je jistější hledat fotografické náměty v interiérech, hodně v tomto směru může nabídnout Kutná Hora. Nejvíc mě tam zaujala ponurá Kostnice a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, která je naopak doslova zalita světlem. Tento kontrast jsem se snažil podtrhnout stylem focení a úpravami. V kostnici jsem kosti trochu přyblýskl bleskem, aby vynikly oproti pozadí a scéna se tak přiblížila low key osvětlení. Ve Photoshopu jsem osvětlení ještě zdůraznil při převodu do černobílé škály pomocí nástroje Black&White. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie je, díky svému decentnímu zdobení a rozptýlenému světlu, vhodná na high key fotografii.

Dalším nevšedním zážitkem byla výstava moderního a hypermoderního umění v Jezuitské koleji. Především ta hypermoderní část, kde si člověk nebyl jistý, jestli vodovodní trubka v rohu místnosti je exponát, nebo ji tam zapomněl instalatér. Největším překvapením pak bylo dílo-kurník se živými slepicemi. Podívejte se na fotky:

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

11 Comments

 1. V Kutné Hoře není katedrála. Katedrála je termín označující hlavní kostel diecéze, resp. sídelní kostel biskupa a jak známo v Kutné Hoře žádný biskup není. Kostelu se říká kostel (popř. chrám), i když je velkej.

 2. Roman Flössler

  18. 10. 2010 at 16:14

  Katedrála je napsané přímo na vstupence..

  Tohle říká wikipedia: „V architektuře se ovšem termín používá poněkud odlišně. Jako katedrála se zde označuje zcela konkrétní typ velkého gotického kostela, viz gotická katedrála. Může přitom jít nejen o biskupský kostel, ale například také o klášterní kostel některých mnišských řádů, často benediktinů či cisterciáků.“

 3. Pobavily mě vaše komentáře =)
  Tipla bych, že oba máte pravdu, i když Wikipedii bych věřila s opravdu velkou rezervou, občas tam jsou dost velký blafy a to hlavně v dějinách umění.. Ale taky, jak už se to jednou nazývá katedrála, tak to katedrála asi bude a to bych určitě nezpochybňovala. Hlavně všichni víme, o čem mluvíme =) ať je to katedrála nebo možná kostel..
  Taky když vyberu ten správný text, mohla by to být kaplička =D
  Wikipedie říká: „Kaplička bývá zasvěcena některému svatému a místně se k jednotlivým kapličkám mohou vázat různé tradiční nebo náboženské obřady a oslavy. Mívá také svůj zvon, který může, avšak nemusí, mít svoje jméno. Zvon je používán k oznamování času (tradičně Anděl Páně ráno, v poledne a večer), požáru a jiné katastrofy, či se zvoní umíráček.“
  To je vše pravda i u Barbory =D

 4. lehce jsem se přeřekla, žádná Barbora, ale Panna Marie =D

 5. Tak to jo. O téhle architektské zvláštnosti jsem nevěděl. Btw. moc pěkná fotka s křížem.

 6. Richard Beneš

  23. 1. 2011 at 19:15

  Vážení,
  Náhodou jsem sem zabloudil… V Kutné Hoře jsou katedrály hned 3 !!! Katedrála je kostel, který má postranní lodě s oltáři a kaplemi…. (pokud tedy já vím, nemám patent na rozum)

 7. Presne tak sou tři i sme se o tom učili ( jelikož tam mam školu :D )

 8. Mne se nejvíc líbí noha nad hřebíky. A ty lebky na podstavci. Barevně by to tak nevyniklo.

 9. Mě se nejvíc líbí lebky na podstavci. Bydlím poblíž, ale už dlouho jsem tam nebyla, takže tam asi zase brzo zajdu :D ;)

 10. The Great Valentines Day Balloon Race by Adrienne Adams. This book was my wifes favorite book as a little girl, and she just found a copy of the book after months of searching. I would be a monster not to wear out the pages of this book for our little one.

 11. I haven’t heard of any coroner saying that somebody died from breathing too much pollution. The Nazis were murdering these people and she rescued them at the risk of her own life. She was tortured until her legs and feet were broken and some nutcase like Al Gore gets the prize when he has never had to do anything for himself in his whole life, much less others.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: