Nejspíš jste se už setkali se situací, kdy má vytištěná fotka jiné barvy, než měla na monitoru. Nebo kdy váš notebook zobrazuje barvy jinak než stolní počítač.

Tohle je klasický problém, který se dá řešit kalibrací barev, ale není to úplně jednoduchá ani levná záležitost. Kalibrační sonda stojí podobné peníze jako kvalitní monitor či tiskárna a použije se párkát za rok.

kalibrace

A proto jsem realizoval nápad na komunitní projekt Přesné barvy, jehož cílem je zprostředkovat kontakt na lidi v okolí vašeho bydliště, co už kalibrační sondu mají. Ti vám za rozumný peníz zkalibrují monitor či tiskárnu a jim se časem vrátí investice do kalibrační sondy. Spolu s kalibrací vám nastaví i barvy v systému, případně vše vysvětlí.

Podobné je to i s tiskem, na projektu Přesné barvy najdete také nabídky na kvalitní tisk na zkalibrované foto-tiskárně ve vašem okolí. Včetně velkých formátů a tisku na plátno. U tisku můžete být přítomni, podle náhledu na monitoru se domluvit na doladění barev popř. i složitějších úpravách před tiskem.

Pokud chcete, aby si vaše kalibrovaná tiskárna či kalibrační sonda na sebe vydělala, stačí přidat na projekt Přesné barvy svoji nabídku. Je to zcela zdarma a nezávazné. Projekt jsem dal dohromady, protože bych v okolí svého bydliště sám rád uvítal takové nabídky.

Odkaz na formulář pro přidání nabídky najdete přímo na titulní straně PřesnéBarvy.cz hned pod mapou.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními: