Přírodní rezervaci Údolí řeky Doubravy najdete kousek od Chotěboře, takže je dobře dostupná i autobusem. Ve střední části údolí se řeka Doubrava zařezává do skal, tam je to nejzajímavější, nachází se tam i nějaké menší vodopády. Ale určitě bych doporučil projít celé údolí, stojí za vidění a je to pěkná asi pěti kilometrová procházka divokou přírodou.

Když budete chtít fotit se stativem tekoucí vodu na dlouhý čas, tak ale máte trochu problém. Těch zajímavých míst je na řece skutečně spousta, a budete mít co dělat, abyste údolí stihli projít během krátkého podzimního dne. Já jsem stativ nakonec vytáhl asi jen na jednom místě, nebyl čas :). Místo stativu jsem se spolehl na stabilizátor Tamronu 17 – 70 , s tím mám ostré fotky na časy kolem třetiny sekundy za situací když jsem stál někde na kameni uprostřed řeky.

I když celé údolí řeky Doubravy je úžasné na koukání, není jednoduché ho vyfotit. Spousta míst je hodně členitá, na fotce to nevynikne, celé to splývá dohromady, je těžké docílit efektu 3D prostoru. Ale dají se najít místa, která vypadají dobře i na fotce:

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními: