Vojenský prostor Milovice – fotogenická dekadence

Pokud vás už trochu nudí focení krajinek a kytiček, mohu pro změnu doporučit bývalý sovětský vojenský prostor Milovice (nedaleko od Prahy), který vás pohltí svou ponurou atmosférou. V severní části prostoru jsou umístěny zpustlé, místy ohořelé kasárny-paneláky, najdete tam byty oblepené směsicí tapet a ruských novin.

Uprostřed prostoru se nachází vilové domky důstojníků, kasárny, společenské prostory a sprchy – vše v troskách a pomalované divnými graffity výjevy. Jižní části dominuje přistávací plocha s hangáry, hned vedle jsou sklady – opět oživené ujetými graffity.

Pořízené fotografie jsem patřičně upravil, aby vynikla atmosféra.

I když si Milovice získali přívlastek mrtvé město, je tam vcelku živo – lokaci si oblíbili hráči paintballu, letiště je využíváno ke sportovním letům a pořádají se tam závody Amateur rallye. Milovice se ocitly i v hledáčku holywoodských filmařů, točilo se tam pár záběrů filmu Obchodník se smrtí s Nicolasem Cagem a v letošním roce tam George Lucas natáčel svůj nejnovější film Red tails.

Vojenský prostor Milovice byl bohužel srovnán se zemí roku 2014. Spoustu opuštěných míst však najdete přímo v Praze.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

13 Comments

 1. Byl jsem tam fotit paintbal asi před dvěma lety, dost depresivní místo. Určitě se tam dá s foťákem vyblbnout, fajn fotky.

 2. Roman Flössler

  2. 12. 2009 at 12:41

  To jo, nic pro slabý povahy :). Byl jsem tam už dvakrát a podobných zákoutí je tam nespočet. Dík.

 3. Já tam byl dvakrát, poprvé jsem se vyžíval ve focení rozpadlých baráků ale teprve podruhé jsem si to pořádně užil (nebyla chumelenice). To jsem se zaměřil na graffity. Jen jsem ty fotky neměl za celý rok čas dát dohromady :-)

 4. Dobrý den,zaujaly mě fotky z milovic.Asi za 2 týdny pojedu do milovic na letiště fotit jeden festival a rád bych udělal i pár podobných fotek co jste tady uveřejnil.
  Ale netuším,kde tam ten vojenský areál,konkretně ty prostory co jste fotil najdu?Už jsem v milovicích byl,ale znám jen cestu od vlaku přes město k letišti kde bejvají festivaly. Můžete mi poradit ? odkaz na mapy ,neb o konkretně klidně emailem ;-) budu vděčný

  s pozdravem V.Popelka

 5. Roman Flössler

  30. 5. 2010 at 22:38

  Dobrý večer, letiště je součástí vojenského areálu, ty rozpadlé budovy začínají pár set metrů od letiště směrem na sever. Celý prostor je dost rozsáhlý, dalo by se tam fotit několik dní.

 6. Ahoj. Krásný fotky z Milovic…a nejen ty i ostatní jsou moc povedený, má to takovou duši :) objevila jsem tyhle www nahodou a sem rada :) chválím.

 7. jjj byl jsem tam na vojne v 94 jako psovod milovice mam trosku v srdci))))))))))))

 8. roubíček david

  10. 8. 2011 at 9:25

  zdarec,byl jsem v milovicích na podzim r.1980 v rámci vojenské družby,od tý doby jsem tam nebyl,vypadá to strašidelně,snad se mi tam podaří někdy zajet.

 9. jj.v Milovicích jsem byl jako základák v r.92….dělali jsme stěhováky pro lampasáky,když tam rabovali byty po rusácích-tam se napakovalo zelenej mozků…

 10. Dobrý den,
  chtěla bych se informovat jak je to s přístupností do objektu?
  Děkuji.

 11. Roman Flössler

  31. 10. 2013 at 1:03

  Dobrý den, před rokem byl areál volně přístupný, jak je to teď, nevím.

 12. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak je to aktuálně s přístupností do areálu.
  Díky

 13. Roman Flössler

  23. 6. 2016 at 10:41

  Dobrý den, areál už je bohužel zbouraný – https://www.flor.cz/blog/rip-milovice/. Možná nějaké okrajové části ještě stojí. Ale nic bližšího nevím.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: