Nová perspektiva pro vaše fotky – Photoshop video tutorial

Asi už jste viděli tyhle fotky „planetek“, kdy se panoramatická fotka stočí dokola. Planetky se ale dají dělat mnohem zajímavěji :).

Planetka - Berlin

Ve Photoshopu je na tvorbu planetky celkem jednoduchý postup. Ale protože se fotka stočí dokola okraji k sobě, je potřeba aby na sebe okraje co nejlépe navazovaly. I přesto, že fotka výše je k tvorbě planetky ideální, okraje téměř nikdy na sebe nenavazují přesně (i když máte 360° panorama) a spoj je potřeba retušovat.

V tomto článku ukážu jednoduché vylepšení postupu tvorby planetky, takže planetka půjde vyrobit z jakékoliv fotky. Trik je pouze v tom, že se fotka nejdřív rozšíří o svůj zrcadlový obraz. Díky tomu je fotka souměrná, okraje fotky jsou stejné a tak na sebe dokonale navazují.

lisabon

Planetku je možné udělat z libovolné fotky a dá se tak různě experimentovat:

metal-dino

icc2

 

Podívejte se na video tutorial, kde ukazuji celý postup:

 

Celý úprava se sice dá zvládnout za minutu, ale když ji máte opakovat na více fotkách, tak je to otrava. Photoshop naštěstí umí tyto věci dobře automatizovat. Ke konci videa ukazuji použití automatické akce, která planetku vytvoří na jedno kliknutí.

Automatickou akci na dělání planetek nabízím zdarma ke stažení, resp. výměnou za sdílení tohoto článku na Facebooku. Stačí kliknout na modré tlačítko, článek dát sdílet a místo tlačítka se objeví odkaz ke stažení akce na tvorbu planetky.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními:

7 Comments

 1. Jan Drašnar

  31. 8. 2016 at 11:36

  Super video, bohužel když chci sdílet vyskočí mi okno s hláškou: ,,Aplikace není nastavena: Tato aplikace je stále v režimu vývoje a nemáte k ní přístup. Zaregistrujte se jako testovací uživatel nebo požádejte správce o oprávnění.“

 2. Roman Flössler

  31. 8. 2016 at 13:48

  Díky za komentář a upozornění, teď už by to mělo fungovat.

 3. jednoduché, moc děkuji

 4. Krásne vysvetlené, perfektný postup. Pán Flössler mám k Vám jednu prosbu. Mám od Vás kúpený celý kurz Photoshopu a je to pre mňa taký malý poklad, krorý si veľmi vážim, nakoľko je perfektne spracovaný. Moja prosba sa týka toho, či by som si nemohol stiahnuť do počítača toto Vaše video o výrobe planetiek, aby som si to mohol pridať k ostatným videám od Vás. Ak by to šlo, veľmi by som sa z toho tešil. Ďakujem pekne a prajem Vám vo vašej záslužnej práci veľa úspechov.

  Viliam Mathé
  v.mathe@e-net.sk

 5. Boleslav Kulhavý

  13. 1. 2018 at 21:11

  Po zmáčknutí tlačítka „Sdílet na Facobooku“ vyskočí hláška: URL se nedá načíst: Doména této adresy URL není součásti domén aplikací. Abyste mohli tuto adresu URL načíst, přidejte všechny domény a subdomény v aplikaci do pole Domény aplikace v nastavení aplikací.

 6. zdravim, mne to nejde stiahnut a vypisuje problem:
  Nie je možné načítať URL: Doména tejto adresy URL nie je zahrnutá v doménach danej aplikácie. Aby bolo možné načítať túto adresu URL, pridajte všetky domény a subdomény svojej aplikácie do poľa Domény aplikácie v nastaveniach aplikácie

 7. Roman Flössler

  23. 1. 2018 at 23:12

  Díky za upozornění, podařilo se mi to opět zprovoznit.

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: