Před necelým rokem jsem tady na blogu psal, jak pomocí Google Earth a Street View vytipovat místa k focení. Nedávno jsem objevil, že tyhle aplikace mají zajímavé vychytávky, o kterých se moc neví. Jednou z nich je 3D mód při procházení ulic v Google Street View. Po kliknutí pravým tlačítkem myši kdekoliv v obrazu se objeví kontextové menu, v něm zvolte 3D mode on. Zobrazení se tím přepne do tzv. anaglyphu, kdy je obraz pro levé a pravé oko barevně odlišen, k pozorování 3D efektu jsou potřeba brýle s jedním sklem červeným a druhým zeleným.

sw-nysw-brno

Ještě zajímavější funkcí je letecký simulátor v Google Earth, můžete se díky němu prolétnout nad Mount Everestem, kličkovat stíhačkou F16 v Grand Canyonu nebo si z výšky vychutnávat alpské scenérie. Dá se ale „létat“ i pod vodní hladinou, nebo nad povrchem Měsíce či Marsu.

Letecký simulátor v Google Earth nejrychleji spustíte pomocí klávesové zkratky ctrl+alt+a, v nabídce si můžete vybrat letadlo a taky jestli chcete letět z aktuálního pohledu nebo odstartovat z letiště. Doporučuji vyzkoušet letiště v Curychu, nedaleko něj jsou parádní horské masivy a údolí. Rychlokurz ovládání simulátoru můžete vidět v následujícím videu, v druhé části videa jsou průlety alpskou krajinou.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho s ostatními: